Septiņas sirdi sildošas zupu receptes rudenim

Septiņas sirdi sildošas zupu receptes rudenim

Klāt ir burvīgais krītošo lapu, auksto rīta rasu un vēso pirkstu laiks, kad arvien vairāk sāk gribēties siltākas zeķes un kādu siltu vai asu zupiņu. Par laimi, recepšu tām ir daudz! Piemēram, visas šīs!

1. Sēņu zupa ar bekonu un graudziņiem – rudens ir pēdējais laiks draudzībā ar sēnēm, līdz ar to jāizmanto pēdējās iespējas mežā sēnes nomedīt un pagatavot. Šī ļoti, ļoti aromātiskā un sēņu pilnā zupa labi palīdzēs tikt galā ar lielu sēņu daudzumu un garšos lieliski arī bez bekona.

2. Ķirbja krēmzupa – saldo zupu cienītājiem vienmēr patiks ķirbja krēmzupa, kurā iepriekš sacepts, karamelīgs ķirbis un citi dārzeņi kopā apvienos savas bagātīgās rudens garšas. Un virsū uzliekot kaut ko kraukšķīgu, zupa pazudīs nemanot.

Ķirbja krēmzupa, pasniegta ar burkānu čipsiem un sēklām

3. Katru rudeni pienāk tā pirmā, ļoti aukstā diena, kurā varu ieteikt pievērsties ungāru gulaša zupas gatavošanai. Zupu gatavojot, izdosies sasildīties arī pašam, un ēdot – sasildīties arī no iekšpuses. Bieza, gaļīga un branga zupa. vislabāk garšo nākamajā dienā, atdziestot var iegūt galerta efektu.

Ungāru gulaša zupa

4. Šī gada atklājums – kokosriekstu krēmzupa ar dārzeņiem – apvienos gan ķirbi, gan burkānu, gan pākšu pupiņas, gan lielisku karija garšvielu izlasi – tik ātri pazuda diezgan lielais katls, ka gluži jāsāk uztraukties (vai lepoties?) par kuņģa superspējām.

Ķirbja kokspiena zupa

5. Kamēr kokospiena bundžas tiek atkorķētas, lūdzu atstāt vietu vēderā arī tomātu – kokospiena krēmzupai, kas būs viegls, bet patīkams vēderpiedzīvojums.

Tomātu kokospiena zupa

6. Un turpinot tomātu tēmu, apvienojot tos ar pupiņām un čorizo (vai kādu vieglāk pieejamu cietžāvēto desu), var radīt īstu un ļoti ātru meistarstiķi!

Tomātu pupiņu zupa

7. Un tajā dienā, kad būs nosaluši pirksti, deguns un gribēsies kaut ko ļoti siltu un saulainu, un sajūtu, ka vēderā ir karstas Tuvo Austrumu naktis – Marokas jēra zupa visus nosalušos pirkstus un degunus sasildīs līdz vieglam miega stāvoklim. Pākšaugiem, dārzeņiem un garšvielām bagāta – lūdzu, nepalaidiet to garām!

Marokas jēra zupa
Dalies ar šo recepti


Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *