Birka: turku zirņi

Cepta baklažāna salāti ar turku zirņiem

Cepta baklažāna salāti ar turku zirņiem

Pēdējā laikā esmu diezgan daudz izmantojusi salātos un citos ēdienus turku zirņus. Tie garšas ziņā nav uzmācīgi, bet labi pārvērš salātus par veselu maltīti. Savukārt baklažāns un kazas siers līdz šim nebija mēģināts salātos, taču rezultāts bija ļoti garšīgs.

Pupiņu salāti ar dārzeņiem

Pupiņu salāti ar dārzeņiem

Šie svaigie un krāsainie salāti bija lielisks ēdiens karstuma viļņa laikā. Diezgan ātri pagatavojami, vienkārši, bet arī sātīgi, no viegli pieejamiem dārzeņiem. Tie, kam ir nepatika pret svaigas paprikas kraukšķi, var papriku nepievienot vai arī – kā darīju es – papriku iepriekš sacept krāsnī mīkstu 

Ātrie turku zirņu salāti

Ātrie turku zirņu salāti

Ah, kuram gan latvietim savā dzīvesziņā nav bijis bērnu dienās vasarā diendienā jāēd tomātu-gurķu salāti ar krējumu un zaļumiem? Nu jau pieaugušā vecumā ir divas iespējas: vai nu šis ēdiens ļoti garšo vai ļoti negribas to redzēt. Ja ir noslieces uz otro, nav jāmet tomātu-gurķu salāti krūmos! Pieberot tiem bundžu turku zirņu, ir iespējams īsā laikā pagatavot īstu tuvo austrumu ēdienu, no kura pat varēs paēst. Un pat krējumu nevajadzēs.

Continue reading Ātrie turku zirņu salāti
Baklažānu sautējums ar turku zirņiem

Baklažānu sautējums ar turku zirņiem

Viegls, veģetārs un garšām bagāts baklažānu sautējums, kura izcelsmes vieta ir Vidusjūras reģions. Garšas ziņā tas ir pielīdzināms lečo, jo tajā apvienojas nakteņi ar burkāniem un sīpoliem. Gards gan silts, gan auksts. Derēs keto diētas cienītājiem, fleksitāriešiem, veģetāriešiem, vegāniem un pat vienkārši visēdājiem.

Grieķu salāti ar turku zirņiem

Grieķu salāti ar turku zirņiem

Lieliska ideja, kā izmantot no Līgo vakara cienasta uzkodām pāri palikušos gurķus un tomātus, kas vienmēr mistiskā kārtā parādās uz galda neaprēķināmi lielos apjomos. Šāda maltīte labi noderēs vieglām pēcsvētku pusdienām.

Humuss

Humuss

Humuss ir no turku zirņiem izgatavota masa, ko izmanto gan smērēšanai uz maizītēm, gan kā “dipu” mērci. Pirmo reizi ar šo izstrādājumu sastapos Somijā pirms pāris gadiem, kur studentu kafejnīcās tas bija bieži sastopams ar dažādām piedevām – kā olīves un ķiploki. Vēlāk turpat Somijā provējām tādu izgatavot, bet, tā kā nebija pie rokas blendera, nācās zirņus mīcīt manuāli un process bija diezgan ilgs un sarežģīts, un garša arī nebija, kā iecerēts. Pēc tam humusu sāka tirgot Latvijā kā labu maizīšsmēri. Tā kā bieži brokastīs sanāk tās maizītes ēst, nolēmu humusu pagatavot pa otram lāgam, tik šoreiz izmantojot kādu “oficiālu” recepti un, protams, blenderi.

Continue reading Humuss