7 ēdienu idejas Jāņu svētku galdam

7 ēdienu idejas Jāņu svētku galdam

Tuvojas gada īsākā nakts, kas izaicina ar gadā ilgāko svētku galda darbības laika nodrošināšanu. Ko lai liek galdā, lai atsvaidzinātu vai nomainītu ierastās dārzeņu plates un pīrāgus? Kādus ēdienus pasniegt pie gaļas? Šeit apkopoju septiņas receptes, kas iepriekš sevi pārbaudījušas dzīvē un šajā blogā.

1. Ja ir pieejams grils, noteikti iesaku pagatavot grilētu saldo kartupeli. Tiesa, tas iepriekš būs jānovāra. Īpaši iesaku pagatavot zaļumu mērci, jo tā ļoti atsvaidzinās grilēto kartupeli, kā arī citus dārzeņus galdā.

2. Turpat grilā var arī pagatavot cukini. Šajā receptē atrodama ļoti rekomendējama marinēšanas metode maisiņā, kas labi noder grilā ātri izžūstošiem dārzeņiem.

3. Ja ļoti gribas svaigos gurķus un tomātus, tos var ievietot tradicionālajos grieķu salātos ar nelielu uzlabojumu – turku zirņiem. Šī recepte noder arī tad, ja no dārzeņu plates dārzeņi palikuši pāri.

4. Ja grieķu salātiem pietrūkst kādu sastāvdaļu, ļoti līdzīga iepriekšminētajiem salātiem ir gurķu, tomātu un zaļumu salātu recepte ar turku zirņiem. Ļoti labi derēs gan pie gaļas, gan sieriem.

Turku zirņu salāti

5. Ja tomēr nav tik silts laiks, kā cerēts un nav iebildumu ieslēgt plīti, var labi noderēt recepte salātiem no cepta kabača vai ķirbja, kvinojas, tomātiem, fetas sieru un grānātābolu. Svaigs un dzirkstošs garšu kokteilis!

6. Turpat cepeškrāsnī var ielikt arī izcepties ko maizīgāku. Pīrāgu vietā var pamēģināt kaut ko jaunu! Viens no labiem veidiem, kur ielikt pārpalikušu sieru vai sieru vispār, ir sāļie sīpolu mafini.

Sīpolu mafini

7. Ja gribas Jāņu galdā kādu gardu smēri, ko ziest uz šiem mafiniem vai maizes klaipa, jādod iespēja baklažānam grilā! No tā var pagatavot lielisku un maizīšsmēri vai mērci dārzeņiem. Nepieciešams arī rokas blenderis, bet var iztikt arī ar dakšiņu. Pie viena var nodrošināties arī ar atrakciju nakts garumā.

Dalies ar šo recepti


Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *