Grilēts baklažāns (Baba Ghanouj)

Grilēts baklažāns (Baba Ghanouj)

Baklažānu ir diezgan grūti uz grilēt, jo tam ir tendence izžūt. Līdz ar to tika pieņemts lēmums to uz grila likt veselu, pēc tam no tā pagatavojot baklažāna mērci – pēc libāņu Baba Ghanouj receptes, tikai dažas sastāvdaļas aizstājot ar mājās atronamo.

Baklažāna mērcei būs nepieciešams:

  • Baklažāns
  • Olīveļļa
  • Citrona sula
  • 1/3 gl bezpiedevu jogurta
  • 1/3 glāzes ciedru riekstu (izmantoju sēklu maisījumu)

1. Baklažānu nomazgā, liek uz grila un cep, ik pa laikam apgrozot, kamēr baklažāns ir krietni sakucis un mīksts. Grils var būt diezgan karsts. Brīdī, kad baklažānam vēders plīst pušu, izbīties nevajag – plīsumi pārāk lieli nebūs, kopumā tas turēsies. Mīksto baklažānu gan no grila jāņem rūpīgi nost. Ja grils/ogles nav pārāk karstas, var to likt pa taisno oglēs.

Grillets_baklazans_01

Grillets_baklazans_02

Grillets_baklazans_03

2. Baklažānu rūpīgi nomizo, vai ar karoti atdala mīkstumu no mizas. Nelielu mizas gabalu es gan atstāju pašā masā, lai būtu grila aromāts. Pievieno olīveļļu, citrona sulu, ķiploku, riekstus un jogurtu. Man gan likās, ka jogurtu varēja likt mazāk, lai pašu baklažānu varētu vairāk sagaršot. Tā kā riekstu vietā izmantoju sēklas, likās, ka nebija slikta doma, jo ciedru rieksti varētu garšu nomākt, tāpēc varbūt tos jāliek pēc garšas, nevis receptes apjomiem.

Grillets_baklazans_04

Grillets_baklazans_053. Sablenderēto masu pasniedz, izdekorējot ar zaļumiem, sēklām vai olīveļļu, pasniedz ar maizi. Tradicionāli – pitas maizi, taču izlīdzējāmies ar grauzdētu ciabatu. Ar koriandra lapiņu kopā garšo makten labi!

Grillets_baklazans_06

Grillets_baklazans_07

Dalies ar šo recepti


1 thought on “Grilēts baklažāns (Baba Ghanouj)”

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *