Sāļie auzu cepumi/galetes (oatcakes)

Sāļie auzu cepumi/galetes (oatcakes)

Sāļie auzu cepumi ir tradicionāls skotu paēdiens, kas ļoti labi piestāv pastētēm vai sieram, bet arī bez piedevām apēdīsies gluži nemanot. Garša ir diezgan maiga, taču tāpēc šie cepumi var tikt izmantoti kā galetes. Gatavošana ir gana viegla.

Cepumiem būs nepieciešams:

  • 250 g auzu miltu (izmantojām Hercoga ražotos, pieejami RIMI)
  • 250 g ātri  vārāmās auzu pārslas – jo parastās var būt par rupju mīklai
  • 50 g tauku vai sviesta
  • karsts ūdens
  • šķipsna sāls
  • šķipsna dzeramās sodas

Auzu galetes 02

Vispirms bļodā samaisa auzu miltus, sāli un sodu, tad pievieno taukvielas. Uzvāra ūdeni, mīklai sākotnēji pievieno aptuveni 100ml ūdens. Sāk mīcīt, lai izveidotos apaļa mīklas bumba. Ja nepieciešams, pielej vēl ūdeni. Galvenais – nepārmīcīt un nepārslapināt.

Auzu galetes 03

Auzu galetes 04

Kad mīklas bumba ir gatava, to vajag izrullēt. Mīkla būs diezgan trausla, tāpēc to īpaši nevajag murcīt un dauzīt. Malas ir diezgan drupenas. Izrullē apm. puscentimetru biezā kārtā. Tālāk var izvēlēties – var cepumus veidot ar fomiņām (šeit izmantoju rīcībā esošo vislielāko un formas ziņā vieglāko piparkūku formu). Taču šādā veidā radīsies pārpalikumi. Tos var salipināt kopā, lēnām pielejot nelielu ūdens daudzumu. Otra metode: izrullēt mīklu pēc iespējas kompaktākā un kārtīgākā formā un slānī, aplīdzināt malas un vienkārši sagriezt. Pārpalikumu nebūs!

Auzu galetes 05

Auzu galetes 06

Auzu galetes 07

Izveidotos cepumus liek uz cepamā papīra un cep 150 grādos kādu stundu, kamēr tie ir viegli zeltaini.

Auzu galetes 09

Auzu galetes 10

Šos cepumus var labi izmantot brokastīs, maizīšu vietā, vai pie lāga zupītes porcijas, vai kā vienkāršu uzkodu, ja negribas neko pārāk saldu. Kraukšķīgā, sāļā auzu garša nemanot liek tos notiesāt vienu pēc otra…

Auzu galetes 11

Auzu galetes 12

Dalies ar šo recepti


Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *