Jēra cepetis

Jēra cepetis

Kad saldētavā jau kādu laiku stāv jēra miesas, kurām īsti neviens negrib ķerties klāt, jo jērs ir viltīgs radījums, ir jāmeklē tēvtēvu receptes internetā un ar skubu jāizdomā, kā šo jau nekustīgo kustoni labāk un interesantāk ietilpināt cepeškrāsnī.

Jēra cepetim būs nepieciešams:

  • jēra gaļa
  • kanēļa standziņas
  • garšvielas: melnie pipari, sarkanā paprika, sāls, timiāns, kanēlis un muskatrieksts
  • sīpoli
  • sinepju graudi
  • medus
  • ķiploki
  • nedaudz sarkanvīna

1.Vispirms jēra kāju un citas daļas (ja ir) atkaulo, ar nazi „ejot līdzi kaulam”.

Jera kajas cepetis 01
2. Jērā izdur vairākus caurumus, kurā iedur dažas kanēļa standziņas, kas palīdzēs jēram izcepties, iztvaikoties un iedos tīkamu kanēļa garšu. Izveido garšvielu maisījumu, kurā jēram būs tas gods gozēties, kopā samaisot: melnos piparus, sarkano papriku, kanēli, muskatriekstu, nedaudz čili pārslu, sāli un drusku timiāna.

Jera kajas cepetis 03

Jera kajas cepetis 04

Jera kajas cepetis 06

3. Apgozēto jēru liek drusku atpūsties, tikmēr sakarsē pannu. Tikko panna ir karsta, jēra miesu rūpīgi apcep no visām pusēm, lai izveidojas garoziņa. Kad jērs ir apcepts, pannā ielej nedaudz sarkanvīna, un ar koka lāpstiņu rūpīgi samaisa un savāc pannā esošos labumus.  Jēru tikmēr ieliek cepeša pannā uz sagriezta sīpola kārtas, un aplej ar vīnu no pannas. Cepšanas procesā no jēra izdalīsies smeķīga sula, kas kopā ar sīpoliem veidos labu labo mērcīti.

Jera kajas cepetis 07

Jera kajas cepetis 08

Jera kajas cepetis 09

4. Tālāk izveido maisījumu no sinepēm, ķiploka un medus, ko pirms likšanas cepeškrāsnī  uzziež jēram kā glazūru.

Jera kajas cepetis 11

Jera kajas cepetis 12Cepšanas laiks ir atkarīgs no jēra gabala lieluma, man sanāca gandrīz 2 stundas, taču arī krāsns nav nekāda labā.  Lai gaļa nebūtu pārāk sausa (citreiz, cepot jēra cepeti, tam ir bijusi tendence “izžūt”), cepot to pārklāj ar foliju. Gatavību var noteikt, jērā iebikstot ar nazīti. Gatavo cepeti šoreiz pasniedzām ar risotto un rukola salātiem.

Jera kajas cepetis 18

Dalies ar šo recepti


Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *