Kazeņu pīrāgs

Kazeņu pīrāgs

Vasara noteikti ir labākais laiks ogu pīrāgu gatavošanai! Laba pīrāga pamats ir rūpīgi pagatavota pīrāga mīkla, taču rezultāts būs tā vērts.

Pīrāga mīklai vajadzēs:

 • 2 ½ glāzes (350g) miltu
 • 1 tējk. sāls
 • 1 ēd. k. (30g) cukura
 • 1 glāze (225g) auksta sviesta, sagriezta gabaliņos
 • ¼ – ½ glāzes ledus ūdens
 • pīrāga virsmai – nedaudz piena, cukurs

Ogu pildījumam nepieciešams:

 • 5 glāzes kazeņu (vai kādu citu tīkamu ogu, kas nav pārāk skābas)
 • 1 ēd.k citrona sulas
 • 3 ēd. k. kartupeļu cietes
 • ¾ glāzes cukura
 • 1/8 tējk. kanēļa

1. Vispirms sagatavo pīrāga mīklu. Kopā sajauc miltus, sāli un cukuru. Pievieno sviestu un labi iemīca miltos, kamēr tie atgādina drupačas. Lēnām pievieno ¼ glāzi ledus ūdens, kārtīgi samīcot. Ja nepieciešams, pievieno atlikušo ¼, taču ne vairāk. Šeit ir jābūt pacietīgam: ja tiks mainītas mīklas sastāvdalu proporcijas, pīrāga mīkla var kļūt vai nu pārāk gumijaina, vai cieta. Mīklu saveļ vienā bumbā, sadala uz pusēm un liek ledusskapī atpūtināt uz kādu stundu.

ogu_pirags_02

ogu_pirags_04

ogu_pirags_05

ogu_pirags_09

2. Kad mīkla atdzisusi, vienu mīklas pusi novieto uz galda (vai cepampapīra, kā nu ir ērtāk) un izrullē  apļa formā, kas ir lielāks par pīrāgs formu (aptuveni 30 cm). Mīklu ieklāj formā un ieliek vēl nedaudz atdzesēties.

ogu_pirags_10

ogu_pirags_13

ogu_pirags_14
3. Otru mīklas daļu izrullē un ar zvaigžņu formiņu izgriež mīklas zvaignītes. Zvaigznes liek uz cepamā papīra (es liku uz šķīvja, kas bija ļoti slikta doma…zvaigznēm ļoti patīk pielipt). Zvaigznes arī liek ledusskapī, kamēr tiek gatavots ogu pildījums. Pirms likšanas zvaigznes var drusku ieziest ar pienu.

ogu_pirags_11

ogu_pirags_12

4. Lielākā traukā ieber ogas un pievieno citrona sulu. Mazākā bļodiņā sajauc cieti, cukuru un kanēli. Rūpīgi iejauc cukura masu ogās. Izņem no ledusskapja formu ar mīklu, ievieto tajā ogu masu. Pa virsu uzliek sviesta gabaliņus.

ogu_pirags_07

ogu_pirags_08

ogu_pirags_15
5. Ar otiņu uzklāj pienu uz mīklas malas un, sākot no ārējās malas, sāk izvietot zvaigznes uz riņķi, nosedzot ogas. Zvaigznēm uzklāj pienu. Pīrāga virsai uzber mazliet cukura.

ogu_pirags_16

5. Krāsni sakarsē līdz 220 C grādiem. Ja krāsns jau iepriekš nav ieslēgta, kamēr tā iesilst, pīrāgu vēlams ievietot ledusskapī. Pīrāgu liek cepties vispirms aptuveni 20-30 minūtes. Tad izņemt pārbaudīt: ja pīrāga ārmalas kļūst pārlieku brūnas, tās nepieciešams apsegt ar folijas gabaliņiem (ja vien šim mērķim nav iegādāta īpaša pīrāga malu uzparikte). Turpina cept vēl 15-20 minūtes, lai visa virspuse kļūtu zeltaini brūna un ogu sulas sāktu burbuļot.

ogu_pirags_17

Pirms pasniegšanas atdzesē, pasniegt var ar plombīra saldējumu un izrotāt ar kādu svaigu kazeni.

ogu_pirags_01

ogu_pirags_18

Dalies ar šo recepti


3 thoughts on “Kazeņu pīrāgs”

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *