Plūškoka ziedu sīrups

Plūškoka ziedu sīrups

Pirmoreiz plūškoka ziedu sīrupu pagaršoju pirms astoņiem gadiem ceļojumā uz Budapeštu. Tur karstajā vasarā ungāri slāpes remdēja ar vīna-ūdens limonādi, kam pievienots sīrups. Visādi mēģināju saprast, kas tas ir par sīrupu, ne gluži auglis, ne gluži oga. Kas tas varētu būt? Manas ungāru draudzenes teica – tā taču ir bodza! Kā, lūdzu? Sīrups no krūma ziediem!

No ziediem taisa sīrupu?

Izrādās, ka jā. Tā kā bodza bija iegaršojusies, sīrups bija jāiepērk vairumā, bet ar laiku tas beidzās. Tad sekoja daudzi gadi bez sīrupa, līdz beidzot dārzā tika šim nolūkam ieviests plūškoks un nu jau sīrupa vārīšana varēja noritēt mājas apstākļos. Recepte ir gana vienkārša.

Sastāvdaļas
  • 30 plūškoka ziedi
  • 3 citroni
  • 1 l vāroša ūdens
  • 1 kg cukura
  • 50 g citronskābes
Gatavošana
  1. Nobruņojas ar trauku un dodas dārzā pēc plūškoka ziediem. Lasa plaukumā esošos ziedus, cenšas nesavākt pārāk daudz kātu.

2. Uzvāra ūdeni, tam pievieno cukuru un izmaisa, līdz izkusis. Pievieno ziedus, šķēlēs sagrieztus citronus un citronskābi.

3. Sīrupu atstāj ievilkties uz 3 dienām. Pēc 3 dienām to nokāš caur marli, uzvāra, ja vēlas biezāku sīrupu, atstāj novārīties ilgāk. Pilda sterilizētos traukos.

Citroni piešķir labu balansu garšu buķetē un palīdz izcelt plūškoka ziedu īpatnējo garšu. Šādi var pagatavot arī citu ziedu sīrupu, piemēram, vīgriežu.

Recepte aizgūta šeit.

Dalies ar šo recepti


Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *