Liellopa steiks

Liellopa steiks

Iespējams, labākais liellopa pagatavošanas veids, kurā būtiski ir izvēlēties to īsto gaļas gabalu, ko pēc tam cienīgi izcepināt. Ideālam steikam ir jābūt sulīgam un mīkstam ar kraukšķīgu, karamelīgu garoziņu.

Steika pagatavošanai būs nepieciešams:

 • Liellopa gaļas gabals
 • Sāls
 • Melnie pipari
 • Olīveļļa
 • Timiāns
 • Rozmarīns
 • Sviests
 • Ķiploks

Steika gatavošana jāsāk ar gaļas gabala izvēli. Ieteicams ņemt filejas gabalu no lopa ķermeņa, vai nu ar kaulu vai bez. Šķēles biezumam jābūt 3-5 cm. Lieliski, ja gaļai piemīt “marmora” efekts no tauku dzīslām. Šai receptei izmantots antrekots.

 1. Pirms cepšanas steika gaļu izvelk no ledusskapja un uz apmēram stundu atstāj istabas temperatūrā.
 2. Kad gaļa iesilusi, to nosusina ar papīra dvieli. No abām pusēm to apber ar sāli un pipariem.Garšvielas steikam - sāls un pipari
 3. Kamēr sāls un pipari sūcas gaļā, liek karsēties pannu. Vēlams izvēlēties čuguna pannu vai tādu, kurai būtu biezāks dibens – lai steikam rastos kraukšķīgā garoziņa. Kad panna karsta, tajā ielej olīveļļu (uz aci, bet vēlams nosegt pannas dibenu). Eļļu nedrīkst dedzināt – uzreiz to ielejot, pannā liek arī pašu steiku.
 4. Cepšanas ilgums ir atkarīgs no tā, cik gatavu steiku vēlas. Ja ir vēlme pēc medium rare/rare steika, to jācep 2-3 minūtes no abām pusēm. Attiecīgi – gatavākam steikam (well done) aptuveni 4 minūtes, rare steikam – 1-2 minūtes.  Nav ieteicams steiku daudz apgrozīt pārāk daudz. Ja steika malās ir tauku slānis, ir jāapcep/jāizkausē arī tas.
 5. Kad viena puse ir apcepta un otra ir gatavības pusē, pannā pievieno sviestu, ķiplokus, rozmarīnu un timiānu. Ar karoti steiku apklāj ar izkusušo sviestu, lai tas saglabātu sulīgumu.
 6. Kad steiks sasniedzis vēlamo gatavību, to liek uz šķīvja un atļauj tam “atpūsties” vēl kādas 5-10 minūtes. Tas nepieciešams, lai steika sulas sasūktos tā porās, tādējādi piešķirot steikam vēl vairāk sulīguma.
 7. Pasniedz steiku uz silta šķīvja, to sagriežot ieslīpās, biezās šķēlēs. Var pasniegt tikai gaļu, var arī to kombinēt ar salātiem vai mazām piedevām.

 

Dalies ar šo recepti


Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *