Līdakas ikri

Līdakas ikri

Pavasaris ir tas laiks, kad pastāv iespēja nomedīt kādu neiznārstojušu līdaku. Lai arī līdaku makšķerēšanai ir liegums no 1.marta līdz 30. aprīlim, joprojām ir pieejami privāti zivju dīķi vai audzētavas. Ja ir izdevies noķert vai nopirkt līdaku, kas bonusā nāk ar ikriem, tad noderēs šī recepte ikru pārvēršanai par gardu uzkodu.

Sastāvdaļas

  • Neķidāta, neiznārstojusi līdaka
  • 1 tējk. sāls
  • 1/3 tējk. cukurs
  • Eļļa

Gatavošana

  1. Zivi izķidā un izņem ikrus. Ikrus ieskauj plāna plēve, kura maksimāli jāatdala no ikriem – daļēji to var panākt ar nazi vai dakšu “nofilējot” ikrus no plēves.
  2. Lai atdalītu atlikušo ikru plēvi, līdakas ikrus pārlej ar aukstu ūdeni un kuļ ar dakšu līdz vairums plēves ir atdalījusies. Plēves atliekas nosmeļ un ikrus noskalo aukstā ūdenī.
  3. Ikrus nokāš un pārlej ar verdošu ūdeni – tas palīdzēs atbrīvoties no nevēlamiem parazītiem un atlikušajām plēves atliekam. Patur ikrus verdošā ūdenī pāris minūtes, vēlreiz izkuļ ar dakšu, lai atbrīvotos no plēvju pārpalikumiem un noskalo aukstā ūdenī. Šajā brīdī ikri būs kļuvuši nedzidri, bet tas mainīsies pēc iesālīšanas.
  4. Ikrus kārtīgi nosusina, pārkaisa ar sāls-cukura maisījumu (3 sāls : 1 cukurs) un izmaisa līdz sāls un cukurs ir izkusis un ikri kļuvuši dzidri.
  5. Iesālītos līdakas ikrus liek ledusskapī uz 1-2 dienām iesālīties.
  6. Gatavos ikros iemaisa nedaudz augu eļļas, kas dos papildu spīdumu.

Pasniedz ar kartupeļu pankūkām vai uz grauzdiņa.

līdakas ikri
Dalies ar šo recepti


Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *