Baklava

Baklava

Ideja par baklavas pagatavošanu radās pēc kebabēstuvju apmeklējuma, kur tā tiek piedāvāta desertā. Tiesa, tur mēs to tā arī nenogaršojām. Tā vietā nolēmām to pagatavot paši, nemaz īsti nezinot, kas tas ir. Tādēļ noskaidrojām, ka Baklava ir īstens austrumu saldums (Turcijas, Grieķijas), kas tiek gatavots no filo mīklas, riekstiem un saldināts ar sīrupu. Filo mīklu droši var atrast Stockmann pārtikas nodaļā pie saldētajām mīklām, kaut kur aiz alus pudeļu stendiem un maksā apmēram Ls 3.50 (0.5kg).

Lai pagatavotu baklavu, nepieciešams

 • filo mīkla,
 • 350 g riekstu (valrieksti, mandeles, nesālītas pistācijas, kuras netradām),
 • 55 g cukura,
 • 180 g sviesta,
 • 1 tējkarote kanēļa,
 • 1/4 tējkarotes muskatrieksta,
 • papildus var likt arī samaltas krustnagliņas.

Sīrupam:

 • 1 glāze cukura,
 • 1 + 1/2 glāzes ūdens,
 • 1 citrona sula,
 • medus, ja vēlas.

Filo mīklu, kas sastāv no daudzām papīrplānām mīklas kārtām, atlaidina. Sviestu izkausē. Kad mīkla ir atkususi un ļaujas atrullēšanai, to izklāj uz tīra dvieliša un, lai mīklas lapas neapkalstu, ko tās dara ļoti ātri, to pārklāj ar dvieli.

Baklava

Ņem kantainu cepamo trauku, ieziež ar sviestu un klāj taja vienu filo mīklas lapas kārtu, ja mīkla lielāka par trauku, to apgriež un atgriezumus var lietot nākamo kārtu likšanā. Ieklāto mīklas kārtu ieziež ar izkausēto sviestu un klāj virsū nākamo plāno mīklas kārtu, kuru atkal noziež ar sviestu un liek nākamo kārtu. Tā pavisam pirmajā slānī saliek 10 mīklas kārtas, kur katra ir noziesta ar izkausēto sviestu.

Virs šīm desmit kārtām liek riekstu pildījumu, ko pagatavo no riekstiem (valriekstiem, mandelēm), cukura, kanēļa un muskatrieksta. Riekstus sasmalcina un samaisa ar cukuru un garšvielām, un pusi no maisījuma (jo būs divas kārtas) klāj pa virsu mīklas kārtai.

Baklava

Baklava

Riekstu kārtu izlīdzina un pa virsu liek mīklas lapu, to noziež ar izkausētu sviestu un liek pa virsu nākamo mīklas kārtu, kopā virs riekstu kārtas saliekot 4 mīklas lapu kārtas. Tālāk liek atlikušo riekstu pildījumu, kuram pa virsu atkal liek mīklas kārtas, katru noziežot ar sviestu – šoreiz 8 kārtas. Virskārtu noziež ar sviestu un sagriež baklavu gabaliņos, iegriežot tikai virsējo mīklas kārtu (līdz riekstu pildījumam).

Baklava

Rezultātā sanāk: 10 filo lapas – riekstu masa – 4 filo lapas – riekstu masa – 8 filo lapas. Katru lapu liek atsevišķi un katru reizi noziež ar sviestu.

Uzmeistaroto kārtojumu liek cepties 180 grādos uz  aptuveni 40 minūtēm vai līdz tā kļūst zeltaini brūna.

Kamēr baklava cepās, pagatavo sīrupu. Uzvāra ūdeni, pieber cukuru un citrona sulu, un vāra uz nelielas uguns 20 min, līdz veidojas sīrupaina konsistence.

Kad baklava gatava, to izņem no cepeškrāsns un pārlej ar pagatavoto sīrupu (izlietojām visu sīrupu).

Baklava

Baklava

Baklava

Baklavu apkaisa ar sasmalcinātiem riekstiem un uz pāris stundām atstāj atdzist, ļaujot sīrupam sasūkties baklavā.

Baklava

Baklava

p.s. Tā kā nezinām, kā īsti baklavai jāgaršo, tad nevaram novērtēt cik pareizi ir sanācis, bet šķiet, ka nedaudz par sviestainu un skābu, tādēļ nākamreiz jācenšās ziest mazāk sviesta starp kārtām un uz pusi mazāk citrona sulas pie sīrupa.

Dalies ar šo recepti


13 thoughts on “Baklava”

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *