Pīles krūtiņa

Pīles krūtiņa

Pīles krūtiņa ir viens no ēdieniem, ko var pagatavot ļoti ātri, jo to, līdzīgi kā steiku, gatavo līdz vidēji jēlai/ vidēji gatavai pakāpei. Labi sader kopā ar sarkanvīna/ogu mērci un kādu dārzeņu biezeni vai salātiem.

Sastāvdaļas

  • Pīles krūtiņa
  • Sāls
  • Pipari

Gatavošana

  1. Pīles krūtiņu noskalo, nosusina un atstāj istabas temperatūrā uz kādu pusstundu, lai tā sasniedz istabas temperatūru.
  2. Ja krūtiņa ir taukaina, ādā veic nelielus iegriezumus, tas palīdzēs vieglāk izdalīties taukiem un nodrošinās kraukšķīgāku ādiņu.
  3. Krūtiņu ieberzē ar sāli un liek uz aukstas pannas ar ādu uz leju. Cep vidēji augstā temperatūrā 5-8 min vai līdz āda ir zeltaini brūna. Krūtiņu apgriež un turpina cept 3-5 min.
  4. Kad krūtiņa apcepta no abām pusēm, liek cepeškrāsnī 1800 C . Vidēji jēlai krūtiņai (iekšējā temperatūra 570 C) – cepeškrāsnī cept aptuveni 5 minūtes vai, ja ir pieejams termometrs, līdz iekšējā temperatūra sasniedz 500 C. Izņemot krūtiņu no cepeškrāsns, to noliek siltā vietā atpūsties – tā joprojām turpinās cepties un iekšējā temperatūra pakāpsies par 5-8 grādiem. Gatavības pakāpe atkarībā no iekšējās temperatūras ir sekojoša:
Iekšējā temperatūraGatavības pakāpe
540 CJēla
570 C Vidēji jēla
610 C Vidēji gatava
650 C Gatava

Kad krūtiņa atpūtināta, to sagriež šķēlēs un pasniedz ar sev tīkamām piedevām. Šoreiz pīlei pievienojās zaļo zirnīšu biezenis, fenhelis un apelsīns.

Pīles krūtiņa
Dalies ar šo recepti


Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *